Naujienos


Koks svarbus mums gali būti cinkas? 1 dalis

image_big_3_66490164Daugelis žino kokie svarbūs mūsų organizmui gali būti įvairūs vitaminai ir mineralai, tačiau ar žinote, koks svarbus mums gali būti cinkas?

1. Cinkas būtinas kaulų formavimuisi:
Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji nepakankamai atstato savo skeletą ir šis procesas susijęs su medžiagų apykaita. Jei toks procesas sutrinka, dantys gali tapti “porėti”. Kaulų “porėjimas” susijęs su tokių mineralų kaip kalcis, fosforas, magnis, ftoras, kremnis ir cinkas trūkumu maiste. Taip, kaulams būtinas cinkas, o ankstyvoje vystymosi ir brendimo stadijoje jis tiesiog būtinas.

2. Cinkas, viena iš dviejų substancijų, kurių trūkumas gali sukelti epilepsiją. 
Antroji, kaip parodė tyrimai atlikti Monrealyje – taurinas.

3. Kepenyse esantis vitaminas A tampa veiksmingu tik esant cinko.
Kiek mes benaudotume vitamino A, jei nebus cinko, negalėsime panaikinti jo trūkumo. Todėl, kad šiuo atveju vitaminas negali būti išlaisvintas iš kepenų, o kraujas jo negali duoti odai, sergantiems audiniams arba pavyzdžiui akims (sergant kseroftalmija – “vištakumu”). Todėl mokslo nuomone, daugelį ligų reikia pradėti gydyti skiriant cinko preparatus. Ypatingai sergant anemija, skrandžio opa, prostatos išviešėjimu, įvairioms odos ligoms, o taip pat nudegus.

4. Daugelis gydytojų mano, jog susirgimai kai kuriais šizofrenijos tipais priklauso nuo cinko, vitamino B6 ir mangano trūkumo maiste.

plaukai5. Apie cinko trūkumą vaikų organizme liudija prastas apetitas, lėtesnis augimas, noras ryti ir laižyti metalinius daiktus, prastas plaukų augimas, bloga jų būklė. Reikėtų pastebėti, jog plaukuose cinko koncentracija yra visada didesnė nei inkstuose ar kraujyje.

6. Didžiausia problema – cinkas ir alkoholis.
Mokslininkai iš Kolumbijos universiteto žiurkėms duodavo nedideles dozes alkoholio. Cinko lygis organizme tuo pačiu nuolatos mažėjo, ypatingai raumenyse ir kraujo plazmoje, ir labai greitai – kepenyse. Žiurkiukai pradėjo lėčiau augti palyginus su jų bendraamžiais kitoje kontrolinėje grupėje, kuriems alkoholis nebuvo duodamas. Deja taip pat alkoholis veikia paauglius ir jaunus žmones.

7. Cinkas ir žaizdų gijimas:
cinko tepalu galima tepti sunkiai gyjančias žaizdas ir opas. Bet dar svarbiau savo dietą sutvarkyti taip, kad joje būtų daug produktų turtingų cinku. Šio mikroelemento yra kviečių gemaluose, daigintuose kviečiuose… Galima naudoti ir cinko papildus, bet nereikia pamiršti, jog geriausiai pasisavinamas organinis cinkas (papilduose tai būtų cinko citratas).

8. Cinko ir vitamino C kombinacija
– stebuklingi vaistai nuo kataro ir daugelio virusinių infekcijų. Tyrimai parodė, jog cinkas turi antivirusinį ir antitoksinį poveikį ląstelėms.

Teenager popping a pimple9. Cinkas ir protiniai sugebėjimai:
manoma, jog egzistuoja ryšys tarp protinio ir fizinio organizmo vystymosi ir cinko koncentracijos organizme. Taip buvo pastebėta, jog gerai besimokančių studentų plaukuose (tai buvo įrodyta tyrimais) cinko yra žymiai daugiau nei pas atsiliekančius studentus.

10. Cinkas ir grožis:
jau tiksliai žinoma, jog jaunatviškus spuogus galima išgydyti cinko pagalba.

11. Cinkas ir netikėti jutiminiai praradimai:
žmonės, netikėtai praradę uoslę ar skonį, sėkmingai buvo išgydyti cinku.

Rekomenduojami produktai su cinku Fazė – 9 http://www.druskos.eu/katalogas/maisto-papildai/faze-9/

Koks svarbus mums gali būti cinkas? 2 dalis

Bendrinkite šį įrašą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *