Koks svarbus mums gali būti cinkas? 2 dalis
12. Cinkas ir reumatizmas, artritas: cinko koncentracija kraujyje, sergantiems artritu, yra mažesnė nei sveikų žmonių. Dieta, kurioje gausu cinko turinčių produktų, gali pristabdyti šias ligas, o kai kuriais atvejais ir išsigydyti nuo jų. Vietinis pažeistų sąnarių gydymas cinku sumažina tinimus ir skausmą. Tačiau tyrimai šioje srityje vis dar atliekami ir galutinės išvados, kaip mums gydyti artritą ir reumatą, vis dar laukia.Tie, kurie jau pažystami su gydytojo K. Nishi Sveikatos sistema žino, kad tokių ligų priežastys yra bloga mityba ir tam, kad išgytų žmogus, turi naudoti 3 kartus daugiau gyvo maisto nei sunaudoja perdirbto.
13. Cinkas ir pooperacinis periodas: po ginekologinių operacijų moterys ligoninėje dažniausiai išbūna mėnesį, o dažnai ir dar ilgiau. Jei jos savaitę prieš operaciją būtų naudoję cinką, tai iš ligoninės jos išeitų dviem savaitėmis anksčiau. Tai reiškia, jog cinkas skatina gijimą. Tai taip pat padeda ir po anginos operacijos. Anksčiau mes jau paminėjome, jog cinkas labai svarbus gydant įvairias odos ligas.
Bet oda, tai ne tik nuo aplinkos poveikio mus skiriantis paviršius, tai ir kiekvienos ląstelės apvalkalas, o iš ląstelių sudaryti visi organai, bet kuri liauka ir net smegenys. Taigi cinkas yra patikimas mūsų membranų, mūsų ląstelių odelės, mūsų sveikatos sargas. Atrodo niekam nekyla abejonių cinko nauda organizmui, tačiau daktarai labai retai savo pacientams skiria dietą turtingą cinku arba papildus, kuriuose gausu cinko. Todėl pratesime pokalbį apie cinko svarbą tam, kad daugiau žinotume apie save, savo sveikatą, savo vaikų sveikatą.
14. Cinkas ir gleivinių opos: dažniausiai, žmonių, kurie serga skrandžio opomis, laukia „delikati“, „lengva“, tai yra virto maisto dieta, o taip pat gydymas farmakologinėmis priemonėmis. Tačiau ir gydytojai ir pacientai žino, jog tokios priemonės dažniausiai mažai padeda. 1975 metais Australijos medicinos žurnale buvo skelbiama, kad jei žmogui, sergančiam skrandžio opa, cinko koncentracija kraujo plazmoje buvo sumažėjusi, tai skiriant šį elementą žaizdos gijimas žymiai paspartėja. Taip ir turėtų būti, todėl, kad cinkas yra pagrindinis baltymų sintezės faktorius medžiagų apykaitoje, o normali medžiagų apykaita – būtina sąlyga gydant opas.Tačiau gydant žarnyno opas būna siurprizų: žaizdos pačios išnyksta. Tai reiškia, jog jos buvo pasireiškę neuropatinių ir dietinių sutrikimų fone. Reikalas tame, jog streso būsenos metu iš organizmo (kaulų ir raumenų) momentaliai šalinamas cinkas! Tai įrodo tyrimai, kurių metu buvo nustatyta, jog tada cinko būna 3-5 kartus mažiau normos. Cinkas taip pat padeda gydyti diabetu sergančiųjų opas ir žmonėms su sutrikusia kraujotaka.
15. Cinkas ir plaukai: jei jums slenka plaukai, atsirado odos išbėrimų, jei jūs viduriuojate, negerkite vaistų, jie gali neigiamai paveikti kitus organus (akis, kepenis, inkstus) ir nelabai padėti gydant pagrindinę ligą. Tik gydymas cinko turinčiais produktais padeda išgyti. J. Aleksandrovičius aprašo tokį atsitikimą: „22 metų mergina, kurios oda buvo nusėta opomis, negalėjo nešioti avalynės ir vaikščioti be lazdelės. Gydytojas jai paskyrė 220 mg cinko sulfido (atitinkančio 50 mg elementinio cinko). Pacientės būklė pagerėjo jau po savaitės ir ji labai greitai pasveiko: oda pasidarė švari, ataugo plaukai, dėl kurių išslinkimo pacientė jautė tokį didelę dvasinę tragediją.“
16. Cinkas ir rankų oda: jei tik ant rankų atsiranda bėrimas, dermatologas iškart diagnozuoja egzemą. Dažniausiai išrašomi kortizono tepalai, antibiotikai, kurie džiovina odą ir ji po to atrodo kaip po nudegimo. O juk kur kas paprasčiau prisiminti apie cinką! Valgykite gausų cinku ir vitaminu A maistą ir jūs nustebsite jūsų rankų odos pasikeitimais! Kuo čia dėtas vitaminas A? Didelis jo trūkumas daro odą sausa, pleiskanojančia ir raukšlėta. Jei šio vitamino bus pakankamai, tai jis, prikauptas kepenų, kartu su cinku, padarys jūsų odą gražią ir stangrią. Reikėtų taip pat pastebėti: chroniška egzema, bėrimas, psoriazė (pleiskanos) gali atsirasti ir dėl B grupės vitaminų stygiaus. Ypatingai folinės rūgšties (vitamino B9). Odos paraudimas, niežulys – geležies trūkumo pasekmė. Bet šiuos trūkumus lengva pašalinti, naudojant „gyvą“, natūralų maistą.
17. Cinkas ir mažakraujystė: medicinos mokslas iki šiol neturi galutinių įrodymų, kad bet kokios rūšies anemiją galima išgydyti cinku. Tačiau jau visiškai aišku, kad cinkas dažniausiai padeda išgyti ir duoda ilgalaikes remisijas. Štai pavyzdys: anemija sergantis vaikas kasdiena gaudavo po 267 mg cinko sulfato 2 kartus per dieną, tarp valgių: dabar jis visiškai sveikas ir pilnas energijos. Tyrimai, skirti išsiaiškinti cinko poveikį organizmui kai tiriamieji serga anemija, šiuo metu atliekami JAV, Šveicarijoje, Graikijoje ir kitose šalyse.
18. Cinkas ir vaikai: manoma, jog mirtingumas berniukų tarpe yra didesnis nei mergaičių. Mokslininkai mano, jog tai didele dalimi gali priklausyti nuo to, jog vyro organizmui cinko reikia žymiai daugiau. Labai svarbu, kad vaisius cinko gautu pirmus 3 nėštumo mėnesius, todėl, kad placentos vystymasis šiuo laikotarpiu reikalauja sukaupti žymiai daugiau mineralinių medžiagų atsargų. Kaip tik šiuo laikotarpiu moteris skundžiasi skonio pasikeitimais bei juslės kaprizais. O juk tai cinko stygiaus skonio receptorių siurbtuvėliuose simptomai.
Kai formuojasi berniukų lytiniai organai cinko poreikis ypatingai padidėja. Mergaitėms cinko reikia tik bendram organizmo vystymuisi.
19. Cinkas ir vyrai: prostatos uždegimą galima išgydyti gausia cinku dieta arba cinko papildais (žinoma jei liga nepažengė labai toli). Cinkas veikia profilaktiškai todėl, kad prostatos uždegimas susijęs su cinko trūkumu organizme. Bet reikia suprasti – po žodžiu „prostatitas“ gali slėptis ir kitos ligos. Nereikia užsiiminėti savidiagnoze, geriau kreiptis i gydytojus.
20. Cinkas ir moterys: kokia bebūtų jos motyvacija, moteris turėtų žinoti, jog kontraceptinių tablečių naudojimas mažina cinko koncentraciją organizme. Kokios išvados? Spręskite patys…
21. Cinkas ir senatvė: ką jau ir besakyti, senatvė niekam nepatinka, ir viena iš ją lydinčių nemalonių ligų yra senatvinis marazmas, kai žmogus gyvena beveik nieko nesuvokdamas. Kai kurie mano, jog tai savaiminio organizmo senėjimo pasekmė. Bet senatvinis marazmas – tai liga ir ji išgydoma. O gydymui reikia cinko. Bet ne tik jo: smegenys turi gauti pakankamai maisto ir deguonies. Jos neturi būti apnuodytos alkoholiu, narkotikais, didelėmis vaistų dozėmis.
Manoma, kad cinkas apsaugo kraujo kapiliarus nuo pažeidimų, apsaugo smegenis. Žmonėms, kurie gydomi cinku, sugrįžta atmintis, koordinacija.
Rekomenduojami produktai su cinku Fazė – 9 https://www.druskos.eu/katalogas/maisto-papildai/faze-9/
Parašykite komentarą