Naujienos


Kaip padėti kūdikiui, jei jo nosis užgulusi?

fizrastvor-iz-soliJei slogos priežastis yra kita liga ar sveikatos sutrikimas (peršalimas, alergija, padidėję adenoidai), gydytojas paskirs atitinkamą gydymą (pavyzdžiui, alergijos atveju gali paskirti anti-alerginių vaistų, o adenoidų atveju – operaciją). Kaip jau minėta aukščiau, nosies užgulimas yra tik simptomas, ir pašalinus priežastį, per kurį laiką praeina savaime. Kol laukiama pagerėjimo, štai kas gali padėti kūdikiui kvėpuoti lengviau:

  • Nosytės praplovimas silpnu jūros vandens tirpalu. Vaistinėse jis parduodamas įvairiais formatais (dulksnos, purškalo, lašiukų). Šį tirpalą galima pasidaryti su vienu Druskų kvarteto kristalu į 15 ml virinto vandens buteliuką su purkštuku. Praplovimas daugiau ar mažiau padeda visais atvejais, tačiau geriausiai tinka, jei gleivinė yra sudirginta dulkių, dūmų ar kitų dirgiklių arba jei yra išsausėjusi dėl sauso oro. Kaip tai daroma:
    • Paguldykite vaiką ant nugaros, petukų srityje pakišę sulankstytą rankšluostį.
    • Į kiekvieną nosies šnervę įpurkškite (ar įlašinkite 2-3 lašus) kambario temperatūros jūros vandens tirpalo ir palaukite 0.5-1 minutę.
    • Apverskite kūdikį ant pilvuko. Gleivės gali ištekėti ir savaime, tačiau, jei reikia, galima padėti joms pasišalinti braukiant nosinaite per kūdikio nosytę nuo viršaus žemyn. Jokiu būdu nebandykite išvalyti nosies medvilniniais krapštukais!!!
  • Gleivių (snargliukų) ištraukimas. Kūdikiai ir maži vaikai nemoka išpūsti nosies. Prisiminkite, kad kvėpavimui labiau trukdo ne snargliukai, o paburkusi nosies gleivinė ir snargliukų traukimas palengvina kvėpavimą tik iš dalies (ir trumpam). Be to, mažyliui tai nemaloni procedūra ir gali dar labiau sudirginti ir taip jautrią nosies gleivinę. Jei nusprendėte, kad to vis tik reikia, gleives galima ištraukti nosies aspiratoriumi: tam galima naudoti ir seną gerą guminę kriaušelę arba rinktis modernesnius ir labiau higieniškus specialiai kūdikiams pritaikytus elektrinius aspiratorius. Jei snargliukai klampūs, tiršti ir nenoriai lenda lauk, juos reiktų suskystinti į kiekvieną nosies šnervę įpurškiant (ar įlašinant 2-3 lašus) jūros vandens tirpalo.
  • Vaiko laikymas vertikalioje pozicijoje ar pusiau gulomis. Tai padeda, jei yra daug nosies išskyrų: horizontalioje padėtyje nosies gleivės blogiau pasišalina ir blokuoja kvėpavimo takus. Miego metui galite padaryti nedideli lovytės nuožulnumą: tam galvūgalyje po čiužiniu pakiškite storesnį rankšluostį, nedidelę pagalvę. Kitas būdas – knygos po lovytės galvūgalio kojomis.

SVARBU: kartais dėl sauso oro mažylių nosies gleivinė išsausėja dėl sauso aplinkos oro, ir jie ima kvėpuoti šnopuoti – šį garsą nesunkiai galima palaikyti nosies užgulimu, tačiau jei mažylis atrodo sveikas ir iš nosies nėra jokių išskyrų, nosis nėra užgulusi. Tokiu atveju reikėtų praplauti kūdikio nosytę jūros vandeniu ir pasirūpinti, kad patalpoje būtų pakankamai drėgna (pvz. naudoti oro drėkintuvą).

SVARBU: jei užsikišusi tik viena šnervė, iš nosies teka kraujingos ar nemalonaus kvapo išskyros, šnervės gleivinė yra paburkusi ir jautri, nosis atrodo netaisyklingos formos ar patinusi, labai didelė tikimybė, kad smalsusis tyrinėtojas išbandė, ar koks smulkus daiktas telpa į jo šnervę. Patikrinkite ir, jei galite, išimkite svetimkūnį. Jei to paprastai padaryti nepavyksta, jeigu objektas slenka gilyn ar nejuda iš vietos, būtų geriau kreiptis į medikus ir taip išvengti didesnių gleivinės pažeidimų.

Nosies praplovimas su silpnu Negyvosios jūros vandens tirpalu

Bendrinkite šį įrašą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *