Naujienos


Top-12 efektyvių imuniteto stiprinimo metodų :

Ką daryti, jei imunitetas susilpnėjęs?

1. Tarkite stresui NE! Saugokite nervus
Nedidelė nervinė įtampa stiprina jūsų organizmo apsaugines jėgas, bet nuolatinis stresas veikia atvirkščiai. Nuo streso kenčiančių žmonių organizme sumažėja antikūnų gamyba ir limfocitų aktyvumas. Amerikiečių mokslininkai atliko eksperimentą – pamėgino oro lašeliniu būdu užkrėsti peršalimo virusu 400 savanorių. Eksperimento dalyviai, kurie, jų žodžiais tariant, eksperimento metu jautė stresą, buvo imlesni ligai nei tie, kurie išliko ramūs.
2. Išmokite atsipalaiduoticouple-on-a-beach
Kad pašalintumėte atsiradusią nervinę įtampą, pamėginkite atsipalaiduoti. Atsikvėpkite 10 minučių, raskite tylią, jaukią vietą. Atsisėskite, užsimerkite, tada įtempkite ir lėtai atleiskite kiekvieną raumenį, pradedant pėdomis, blauzdomis ir judant aukštyn.
Medituokite. Net ir trumpa meditacija sumažina kraujospūdį, ramina nervus ir stiprina imuninės sistemos veiklą. Raskite ramią vietą ir pasėdėkite vienumoje. Užsimerkite, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, pajuskite, kaip išsipučia ir susitraukia pilvas. Pasistenkite apie nieką negalvoti, susikoncentruokite į kvėpavimą. Įkvėpkite ir iškvėpkite 20 kartų. Na, kaip, ar jau pasijutote geriau?
3. Nepasiduokite depresijai
Depresija – stiprus smūgis jūsų imunitetui. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad moters, patiriančios lengvos arba vidutinės formos depresiją, imuninės sistemos veikla pakinta, ji tampa mažiau atspari ligoms. Nepasiduokite nusivylimui – tokia būsena išgydoma. O tie, kurie kenčia depresiją ir jos nesigydo, tampa mažiau atsparūs ligoms nei tie, kurie sėkmingai atsitiesė.
Neužsisklęskite savyje. Pasikalbėkite su artimu draugu, rašykite dienoraštį, pieškite ar netgi dainuokite – svarbiausiam, nelaikykite savyje emocijų, išliekite jas. Tyrimais nustatyta, kad po traumuojančio įvykio užgniaužtos emocijos neišvengiamai veda prie imuniteto silpnėjimo, o net toks paprastas metodas, kaip dienoraščio rašymas, padeda jas išlieti ir sėkmingai įveikti stresą. Tam, kad užrašytumėte tai, kas jus neramina, sugaišite viso labo 5 minutes, o tada galėsite viską suplėšyti ir išmesti.
4. Atsikratykite baimės
Be to, kad baimė pati savaime nėra vertybė, ji dar ir silpnina imunitetą, mažina baltųjų kraujo kūnelių aktyvumą.

5. Sportuokite, bet su saikumountainbike couple outdoors
Niekas taip nesilpninta organizmo kaip judesio trūkumas. Kokį sportą pasirinkti – jums pasakys organizmas. Vieniems užtenka rytinės mankštos, kiti geriau jaučiasi pabėgioję ristele, pašokę, treti praktikuoja jogą. Svarbiausia – krūvis turėtų būti reguliarus (ne rečiau kaip 2 kartai per savaitę) ir sakingas, kad neišsekintų.
Tik nuosaikus sportas – nuo 30 minučių iki 1 val. per dieną – dovanoja sveikatą ir stiprina imunitetą. Pernelyg daug pastangų reikalaujantis fizinis krūvis taip pat silpnina imuninę sistemą: po fizinio persitempimo 12 val. žmogus būna imlesnis įvairioms infekcijoms.
6. Nepiktnaudžiaukite alkoholiu
Taurelės mėgėjų imunitetas gerokai silpnesnis nei tų, kurie išgeria saikingai arba apskritai nevartoja alkoholio. Manoma, kad alkoholis trukdo leukocitams nusigauti iki infekuotų ląstelių ir virusų kad juos sunaikintų. Beje, rizikuoja ne tik tie, kurie išgėrinėja reguliariai. Tyrimai parodė, kad net ir atsitiktinis vienkartinis išgėrimas (pavyzdžiui, 2/3 butelio vyno moteriai) gali laikinai sumažinti imunines organizmo galimybes. Todėl nustatykite sau aiškias ribas ir jų neperženkite.
7. Ribokite laiką, praleistą saulėje
Saikingomis dozėmis saulės šviesa, be abejo, naudinga – ji skatina vitamino D gaminimąsi organizme. Tačiau pernelyg ilgos saulės vonios ne tik pažeidžia odos ląsteles, padidina melanomos ir kitų vėžio rūšių riziką, bet ir silpnina imunitetą. Stenkitės niekada „neperdegti“ saulėje. Karštą saulėtą dieną būtinai tepkite rūbais nepridengtą odą UV spindulių filtrą turinčiu kremu.
8. Meskite rūkyti
Rūkymas ne tik skatina vėžio, širdies, plaučių ligų vystymąsi, bet ir slopina imuninių ląstelių aktyvumą, eikvoja vitamino C atsargas organizme. Rezultatas netruks pasireikšti – 30 dienų be cigarečių, ir jūsų imuninė sistema vėl atsigaus.
9. Valgiaraštis – įvairushealthy-vegetables
Jame turėtų netrūkti šviežių daržovių, vaisių, kokybiškų pieno ir mėsos produktų, žuvies. Kuo rečiau lepinsitės greituoju maistu, konservais ir pusfabrikačiais, tuo geriau. Ypač svarbu vartoti žarnynui naudingų rauginto pieno produktų, kuriuose yra probiotikų. Šios bakterijos patekę į žmogaus organizmą užkerta kelią žarnyno infekcijoms ir stiprina organizmo pasipriešinimą ligoms. Pagrindiniai šių bakterijų šaltiniai – kefyras, jogurtas, sūriai.

10. Miegoti – ne trumpiau kaip 8 valandas
Optimalus miego laikas šiokiadieniais – nuo 23 iki 7 val. Tiesa, per išeigines taip pat nereikėtų atsipalaiduoti ir gultis ypač vėlai o keltis apie pietus. Tai pažeidžia nusistovėjusį organizmo biologinį ritmą, o kartu ir imunitetą. Būtinos gero miego sąlygos – tyla, tamsa ir vėsuma.
11. Pirtis ir grūdinimasis
Vienas iš žingsnių pakeliui į stiprų imunitetą – grūdinimasis. Jo esmė – pripratinti organizmą prie reguliaraus šalčio poveikio. Grūdintis galima įvairiais būdais. Galima apsilieti šaltu vandeniu iš kibiro, apsitrinti sniegu ar stiprinti organizmą kontrastiniu dušu. Svarbiausia grūdinantis – reguliarumas ir judėjimas palengva. Nevertėtų vaikytis rezultatų. Taisyklingai atliekama procedūra turėtų ne kelti stresą, o tapti malonumu ir kūnui, ir sielai.
12. Kelkite nuotaiką, bendraukite ir būkite optimistais!Golden-and-boy-in-sprinkler
Imunitetą stiprinti padeda ir gera nuotaika. Suteikite savo gyvenimui daugiau teigiamų emocijų: bendraukite su draugais, pasivaikščiokite gamtoje, eikite į teatrą, kiną, parodas, klausykitės muzikos, skaitykite įdomias knygas, įsigykite naminį gyvūną. Dažniau palepinkite save mažomis dovanomis.
Branginkite draugystę. Moksliškai įrodyta, kad žmonės, kurių socialinė adaptacija gera ir kurie gerai sutaria su aplinkiniais, yra atsparesni ligoms, rečiau serga nei tie, kurie mieliau laiką leidžia vienumoje. Tad kuo daugiau draugų – tuo stipresnis imunitetas!
Nepamirškite linksmintis. Juokas mažina kraujospūdį, organizme mažėja streso hormonų, atsipalaiduoja raumenys, gaminasi daugiau endorfinų. Įdomu, kad net galvojant apie ką nors juokingo kraujyje mažėja adrenalino.
Kiekvieną vakarą, užuot galvojus apie savo klaidas ir nesėkmes, vertėtų prisiminti, kas tą dieną nutiko pozityvaus, gero. Kaip žinia, optimistai gyvena ilgiau nei pesimistai.

Būkite sveiki!
Laukite tęsinio…

 

 

 

 

Bendrinkite šį įrašą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *